Początek

KURS ŻEGLARSKI 2017r.

Szkolenie Żeglarskie 2017r

KURS   ŻEGLARSKI  2017r.

 

Szkolenie żeglarskie – kurs żeglarski – zaczynamy.

Spełniając oczekiwania wszystkich żeglarzy, JACHTKLUB  ELBLĄG organizuje kurs żeglarski obejmujący zakres wiedzy i umiejętności wymaganych do uzyskania patentu   żeglarza jachtowego i patentu jachtowego sternika morskiego. Rozpoczęcie kursu (zajęcia organizacyjne i pierwszy wykład) odbędzie się w kwietniu 2017r  w sali szkoleniowej Jachtklubu Elbląg ul. Radomska 29.  Rozpoczęcie kursu uzależnione jest ilością zgłoszeń (terminy zajęć podane będą w odrębnym komunikacie po weryfikacji zgłoszeń). Zajęcia teoretyczne i praktyczne odbędą się w miesiącach kwiecień-maj-czerwiec 2017 r. Informację będą na bieżąco publikowane na stronie www.jachtklub.elblag.pl

 

 Kurs żeglarski składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.

 

1)    Część teoretyczna to cykl wykładów: przepisy, budowa jachtów, teoria żeglowania, zasady eksploatacji oraz manewrowania jachtem pod żaglami i na silniku, podstawy locji, wiadomości z zakresu ratownictwa wodnego, wiadomości z zakresu meteorologii, pomoce nawigacyjne, podstawowe zasady ochrony wodnego środowiska naturalnego, podstawowe przepisy prawa drogi na morskich i śródlądowych drogach wodnych, etykieta jachtowa. Każdy z uczestników otrzyma przed kursem możliwość kupna książki wraz z płytą CD z profesjonalnym programem szkolenia.

 

2)    Część praktyczna kursu żeglarskiego to szkolenie umiejętności praktycznych: manewry pod żaglami, manewry jachtem żaglowym na silniku, kierowanie załogą, praca w charakterze członka załogi, prace bosmańskie.   


Kursy żeglarskie na patent żeglarza jachtowego i jachtowego sternika morskiego  kończą się państwowym egzaminem teoretycznym i praktycznym.

 

Patent żeglarza jachtowego uzyskuje osoba, która:

• ukończyła 14. rok życia;

• zdała egzamin z wymaganej wiedzy i umiejętności.

 

Patent jachtowego sternika morskiego uzyskuje osoba, która:

• ukończyła 18. rok życia;

• odbyła co najmniej dwa rejsy po wodach morskich w łącznym czasie co najmniej 200 godzin żeglugi;

• zdała egzamin z wymaganej wiedzy i umiejętności.

 

Pozytywna ocena z egzaminu skutkuje otrzymaniem Patentu Żeglarza Jachtowego lub Patentu Jachtowego Sternika Morskiego.

 

Koszty szkolenia:

 Żeglarz jachtowy - 800 PLN

 Sternik jachtowy - 900 PLN

 

Koszty egzaminu – podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 9 kwietnia 2013r w sprawie uprawiania turystyki wodnej - są to opłaty za egzamin państwowy, organizowany przez Polski Związek Żeglarski. 

http://pya.org.pl/polski-zwiazek-zeglarski/page/cennik/

 

zapisy:

JACHTKLUB  Elbląg
JachtKlub / Wodnik (sekretariat) tel. 0-55 232 67 20 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Leszek Kapczyński